24 września 2009 zakończyliśmy sezon skuterowy. Ostatnie zajęcia z cyklu poświęcone były podsumowaniu działań w tym sezonie. Zapytałam młodych ludzi jak oceniają nasze spotkania, czego by oczekiwali i w jaki sposób mamy zaplanować cykl przyszłorocznych spotkań… Dlaczego pytałam…. my motocykliści jesteśmy starsi o całe pokolenie od chłopaków na skuterach, czasem to co dla nas jest ciekawe może nudzić młodych ludzi, może nie być trendiJ To dla nich i z myślą o Ich bezpieczeństwie organizujemy spotkania. Co powiedzieli…. że nie mamy nic zmieniać wszystko było ok..i się bardzo podobało. Nie dałam za wygraną, wyjęłam piłkę do siatkówki i zaproponowałam grę. Ja rzucam piłkę i ten kto ją złapie mówi o swoich odczuciach. Może mówić tylko ten kto jest przy piłce. I tak piłka wylądowała w dłoniach wszystkich uczestników spotkania.

Postanowiliśmy wspólnie:
1. Zmieniamy godzinę i dzień tygodnia. Spotkania w piątek o godzinie 17.00, bowiem lekcje kończą się późno i nie każdy może dotrzeć, a nie chcą wagarować, co się bardzo chwali.
2. Organizujemy galerię dla grupy skuterowców pod tytułem Ja i moja maszyna. Zdjęcia umieścimy na stronie Grupy Motocyklowej.
3. Wyjeżdżamy w przyszłym sezonie poza Kościan. Będziemy gościć w środowiskach skuterowców, w ich gimnazjach i miejscach zamieszkania.

Do rozważenia:
1. Motorowerzyści chcą uczyć się stuntu.

Po spotkaniu w LOKu przejechaliśmy paradą na boisko przy ZSP w Kościanie, tam uczestnicy zlotu spróbowali swoich sił na torze przeszkód. Podliczyliśmy punkty i wybraliśmy 5 najlepszych. Dla nich przygotowaliśmy nagrody 50, 30, 20 litrów paliwa, rękawice, komplety kluczy. Nie było przegranych, bowiem każdy z uczestników otrzymał imienny certyfikat uczestnictwa w zajęciach, reklamówkę a w niej: koszulkę z logo STOP Śmierci, słodkości, coś do pisania, smycze książeczkę o udzielaniu pierwszej pomocy, i wiele niespodzianek . Najlepsi to :
I miejsce : Łukasz Ratajczak
II miejsce: Wojciech Czachowski
III miejsce: Maciej Nosek
IV miejsce: Dawid Lewandowski
V miejsce: Maciej Nowacki

Szczególne wyróżnienie i podziękowanie otrzymał od GM Łukasz Michalski, który uatrakcyjniał nasze czwartkowe spotkania . Dodatkiem do dyplomu był talon na 25 litrów paliwa, zimowe rękawice na skuter, no i oczywiście reklamówka z niespodziankami.

Tradycyjnie pojechaliśmy na Dębiec na ognisko. Tu miło zaskoczyli nas skuterowcy, bowiem perfekcyjnie pokonali trasę. Jazda na zakładkę, z zachowanie wszelkich środków ostrożności. Byłam z nich bardzo dumna. Bardzo dziękuję motocyklistom, bowiem często urywali się z pracy, by pomagać w organizacji zlotu dla skuterowców. Dziękuje im również za zrzutkę na nagrody. Talony na paliwo można zrealizować na stacji benzynowej u Krzysztofa Antczaka, który sprzedał nam paliwo na nagrody po atrakcyjnej cenie, a sfinansowali motocykliści z Grupy ze swoich składek. Stowarzyszeniu STOP ŚMIERCI Kościan, za koszulki, książeczki, długopisy, smycze, firmie KAR-MOTO, za sponsorowanie kiełbasek na zlotach i rękawiczek na nagrody, Edmundowi Czarneckiemu „Edzie”- za stówkę na nagrody, Jarkowi Bednarczykowi za zestawy kluczy, firmie: „A ogrzewanie zrobi Mariusz…” za batoniki, długopisy, firmie „Narzędziowiec” za długopisy. Dziękujemy również Iwonie Kaczmarek właścicielce Zespołu Gastronomiczno-Hotelowego „Niedźwiedź” w Dębcu Nowym, za gościnę i ognisko, pani dyrektor LOKu Marcie Matuszewskiej, za udostępnienie sali wykładowej, dyrekcji ZSP w Kościanie panu: Sławkowi Górnemu i Małgorzacie Durek za udostępnianie boiska .

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce „Dużego Człowieka o Dużym Sercu” Mirkowi Litke za zakup zestawu komunikacyjnego pomiędzy motocyklistami.

Szefowa Grupy Motocyklowej STOP ŚMIERCI Kościan
Bogna ( Bożena Stróżyk)

 

[nggallery id=28]