Motocykliści z kościańskiej Grupy Motocyklowej ,,Stop Śmierci” uczestniczyli we mszy żałobnej ku czci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Odprawiono ją w minioną niedzielę, w samo południe, podczas odbywającego się na Jasnej Górze VII Zlotu Gwieździstego im. ks. Zdzisława Peszkowskiego pod patronatem przeora o. Romana Majewskiego. W miniony weekend do Częstochowy zjechało 30 tysięcy motocyklistów z całej Polski, Ukrainy i Węgier

– Do Częstochowy dotarliśmy w dwóch grupach. Jedna wyruszyła w sobotę o godzinie 11, a druga w niedzielę o godzinie 5 – informuje Bożena Bogna Stróżyk, szefowa Grupy, dodając, że parada motocykli wraz ze sztandarami wyruszyła z Górki Przeprośnej.

Pozostali motocykliści zbierali się na stacjach benzynowych w całym mieście, by dołączyć do sztandarów i razem wjechać na częstochowskie Błonie. Wieźli z sobą zabawki, które trafią do podopiecznych sierocińców w Polsce i na Kresach.

– Była to moja druga pielgrzymka na Jasną Górę. Pierwszy raz poszłam na piechotę 27 lat temu, a 18 kwietnia wjechałam wraz z mężem i przyjaciółmi na własnym motocyklu. Wspólnie się modliliśmy, oddaliśmy hołd Ojczyźnie. Długo nie zapomnę jak brzmi pieśń ,,Boże coś Polskę” śpiewana przez 30-tysięczny tłum.

 

[nggallery id=11]