Kościańska Grupa Motocyklowa ,,Stop Śmierci’’ rozpoczęła sezon motocyklowy. Na Plac Krimpen zjechało około 200 maszyn, a wśród nich motocykle różnych marek, także te zabytkowe, skutery, quady. Na rozpoczęcie sezonu zjechały kluby motocyklowe z Gostynia, Leszna, Środy Wielkopolskiej, Stęszewa, a także zaprzyjaźnieni motocykliści z Poznania i okolic.

Kolumna jednośladów przejechała 50-kilometrową trasą z Kościana przez Lubosz, Racot, Gryżynę, Januszewo, Świniec, Jerkę, Turew do Starego Gołębina, gdzie ks. Marek Niemir odprawił mszę.

– Jechaliśmy w skupieniu, bez używania sygnałów dźwiękowych. Drogę do kościoła pokonaliśmy w ulewnym deszczu i gradzie – relacjonuje Bożena Bogna Stróżyk, szefowa grupy. – Braliśmy czynny udział we mszy. Na gitarach zagrałam ja i Leszek Łakomy, motocykliści czytali ewangelię i modlitwy powszechne.

Dla motocyklistów były przygotowane śpiewniki. Uczestnicy mszy modlili się za tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, za Ojczyznę, za tych, którzy przeżyli ciężkie wypadki motocyklowe i za wszystkich kierowców, aby rozsądnie, bezpiecznie, a przede wszystkim trzeźwo korzystali ze swoich pojazdów i szanowali prawa innych ludzi. Wspólnie z motocyklistami w nabożeństwie uczestniczyli wicestarosta Edward Strzymiński i Henryk Bartoszewski, wójt gminy Kościan. Było też święcenie maszyn. Zebrane ofiary pieniężne zostaną przeznaczone na zakup motocykla misyjnego, który pozwoli misjonarzom dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

Z powodu żałoby narodowej zrezygnowano z przeprowadzenia konkurencji sprawnościowych, odwołano też koncert muzyczny i wieczorną motobiesiadę.

– Ogrzaliśmy się przy ognisku, upiekliśmy kiełbaski, zjedliśmy gorącą grochówkę i rozjechaliśmy się do domów – mówi Stróżyk.

 

[nggallery id=24]