22 młodych kierowców skuterów uczestniczyło w tegorocznej drugiej edycji Skuterowej Akademii prowadzonej przez Grupę Motocyklową działającą przy Stowarzyszeniu na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym ,,Stop Śmierci’’ w Kościanie. Celem tych zajęć jest uczenie młodych adeptów jednośladów właściwych zachowań na drodze.

 

– W tym sezonie odbyły się cztery spotkania, w których kierowcy skuterów mogli zmierzyć się ze sobą zarówno na polu intelektualnym, jak i sprawnościowym – informuje Bożena Bogna Stróżyk, szefowa Grupy, wyliczając, że młodzież wysłuchała wykładów przedstawicieli policji i straży pożarnej, praktycznie uczyli się jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej i jak zadbać o swój sprzęt.

Rywalizację rozpoczęto w maju w Kościanie. Podczas kolejnych spotkań w czerwcu, wrześniu i październiku odwiedzano Czempiń i Śmigiel. Każde spotkanie kończyło się wspólnym ogniskiem. Podsumowanie z wręczeniem nagród odbyło się w kościańskiej siedzibie klubu.

W tegorocznej rywalizacji  wzięło udział 22 zawodników. W pierwszej trójce znaleźli się: Łukasz Krauze (79 pkt.), Krystian Sołtysiak (52 pkt.) i Krzysztof Cichoszewski (41 pkt.). Każdy z uczestników otrzymał nagrody rzeczowe i certyfikat uczestnictwa w Akademii, natomiast najlepsi talony na 60 litrów paliwa (I miejsce), 40 l (II miejsce) i 20 l (III miejsce).