W sobotę, 3 listopada w Moto Młynie odbyło się spotkanie 3 klubów. Ten rok był tragicznym dla naszych motocyklowych rodzin. 24 lutego po rocznej walce z rakiem odszedł od nas Arni, współzałożyciel Motor Klubu Piwersi. 5 lipca w wypadku motocyklowym zginął Maciej Oki członek Etyliniarzy ze Środy Wlkp. 24 lipca na skutek błędu kierowcy samochodu opuściła nas Agata, członkini Grupy …Motocyklowej Stop śmierci z Kościana.

Nie bez przypadku w pierwszy listopadowy weekend, w okresie zadumy i wspomnień, z inicjatywy rodzin i przyjaciół postanowiliśmy przybliżyć innym sylwetki zmarłych. W blasku świec, z nostalgiczną muzyką w tle czy to przez przytaczanie zabawnych sytuacji, czy przez recytacje wierszy poświęconych ich pamięci najbliżsi wspominali swoich ukochanych. Rodziny przygotowały prezentacje medialne. Na fotografiach i krótkich filmikach zobaczyliśmy uśmiechnięte, pełne życia twarze, Agata, Arni, Oki…

Takie spotkania, takie rozmowy są potrzebne, nie po to aby rozdrapywać krwawiące jeszcze rany ale po to aby pamięć o nich trwała wiecznie.

O nadziei wspomniał nasz kapelan, X Łukasz, nadziei na spotkanie z nimi w niebie, o tym że przecierają niebiańskie szlaki, o tym że otwierają tam chaptery naszych klubów, o tym że dla nas szykują tam garaże.

To był wzruszający, pełen ciepła i zadumy ale też budujący, potrzebny wieczór.
Poprzez otwarcie się dla innych poznaliśmy traumatyczne przeżycia najbliższych. Dziękujemy za tą odwagę…

Tekst udostępniony: ze strony Motor Klub „Piwersi „ Stęszew

 

[nggallery id=168]